Pobyty v termálech s All inclusive

Portorož

(oblast)

Slovinské sídlo městského typu na pobřeží Jaderského moře. Je administrativní součástí Piranu. Název místa doslovně znamená "Přístav růží".

Portorož (Foto z Panoramio.com, autor: )

Podnebí je mírné přímořské. Jelikož Portorož není tak dobře chráněná před bórou (severní vítr na Jadranu), je tu v zimě překvapivě vysoký počet dnů s teplotami pod bodem mrazu. Archeologické nálezy prokazují, že místo bylo osídlené už v dobách Římské říše. Po jejím pádu náleželo v letech 538 až 589 k Byzantské říši. Od roku 568 trpělo nájezdy Langobardů, Germánů a Slovanů, takže se celá oblast v 7. století vylidnila. Nové osídlení nastalo v době raného feudalismu. Město se stalo součástí Benátské republiky. Do 19. století byla Portorož malou vesnicí, kterou obývali hlavně rybáři a těžaři soli. V roce 1891 byly založeny první lázně. Město žije především v létě turismem. Vybudováno bylo jako lázeňské sídlo, dnes těží ze své polohy na pobřeží. Jsou zde herny, kasina a hotely, mořská pláž, přístav a mnohá sportovní zařízení.

Obce v oblasti

Portorož

Ubytování

HOTEL VILE PARK foto

HOTEL VILE PARK

Portorož

Hotel je tvořen pěti vilami, které hostům poskytují vysoký komfort.

1 noc od 1 190 Kč

 

HOTEL HISTRION foto

HOTEL HISTRION

Portorož

Kompletně zrekonstruovaný hotel disponuje pokoji a apartmány s balkony a výhledem na moře nebo lagunu.

1 noc od 1 620 Kč

 

GRAND HOTEL BERNARDIN foto

GRAND HOTEL BERNARDIN

Portorož

Nezapomenutelnou dovolenou můžete prožít v hotelu rozkládajícím se na impozantním místě v blízkosti moře se soukromou pláží. Je to prvn...

1 noc od 2 245 Kč

 
 

Foto na pozadí: Supetar v Chorvatsku.