Pomurje

(oblast)

Pomurje je nejvýchodnější oblast Slovinska sousedící s Rakouskem a Maďarskem. Krajina plná krásných zelených polí a kopečků se rozkládá podél řeky Mura. Na svazích se pěstuje vinná réva, všude jsou vidět větrné mlýny a léčivé prameny.

(Foto z Flickr, autor: Tourismusverband Region Bad Gleichenberg )

Známé jsou například lázeňská města Radenci, Moravske Toplice, Lendava nebo Banovci. Známým vinařským centrem je Gornja Radgona, která je známá pro svá vynikající vína a útulné vinné sklípky. Ve městě Ljutomer, centru oblasti Prlekija, se zase chovají koně a praktikují četná středověká řemesla. V nedalekém městě Veržej je stále činný vodní mlýn Babičev na řece Mura a poblíž stále funguje starý převozník. Ve měste Lendava najdete starý hrad, projít se můžete po horách Lendavske gorice nad městem. Murska Sobota je největším městem oblasti Pomurje. Renesanční zámek Sobota se zde krčí ve stínu dvě staletí starých dubů. Známou regionální památkou je kostel Bogojina restaurovaný architektem Jože Plečnikem, a románská rotunda v nedalekém Selo, která se počítá mezi nejstarší stavby Slovinska. Jeden z největších hradů ve Slovinsku najdete ve městě Grad na sever od Murske Soboty, v oblasti Goričko.

Ubytování

Podzim v hotelu Termal Last Minute

3 noci od 5 600 Kč

 

BUNGALOWS foto

BUNGALOWS

Moravske Toplice

Romantické 3hvězdičkové domečky s doškovou střechou se nacházejí na okraji města Moravske Toplice.

1 noc od 1 255 Kč

 

APARTMANY LIPOV GAJ foto Novinka

APARTMANY LIPOV GAJ

Lendava

Apartmány jsou umístěny v areálu, který je tvořen přízemními řadovými domky s obytným podkrovím. Ubytování v apartmánech je vhodné pře...

1 noc od 1 255 Kč

 
 

Foto na pozadí: Supetar v Chorvatsku.