Kvarner

(oblast)

Na Kvarnerské riviéře najdete věhlasná lázeňská střediska s dlouhou tradicí - Opatiji a Lovran, stále atraktivnější moderní letovisko Rabac i menší příjemná místa k rekreaci.

Kvarner

Většina míst Kvarnerské riviéry jsou stará věhlasná lázeňská střediska, sahající svou tradicí do druhé poloviny 19. století. Například Opatija, která byla prvními oficiálními přímořskými klimatickými lázněmi na zdejším pobřeží, slaví již 157. výročí udělení lázeňského statusu.

Na celém tomto pobřeží, od jihu až k severu, má návštěvník velký výběr krátkých i delších vycházek do okolní přírody – promenádu z Lovranu přes Opatiji do Voloska (12 km), krátké či delší vycházky do lesů Učky (v jejím masivu je upraveno 17 různě dlouhých cest).

Nabídka výletů je velmi bohatá. Zajímavé jsou výlety do přilehlého vnitrozemí Istrijského poloostrova, do národního parku Risnjak, na ostrov Cres či Krk. Zajímavá je i prohlídka sousední rušné Rijeky. Lákavé jsou též lodní výlety do nepříliš vzdálených Benátek, včetně prohlídky tohoto pozoruhodného města. Východiskem zájezdů je nejčastěji Opatija.

Ubytování

 

Foto na pozadí: Supetar v Chorvatsku.