Hajdúszoboszló

(obec v oblasti Hajdúszoboszló , stát Maďarsko )

V roce 1925 tu byla objevena termální voda. To určilo následný vývoj města. Došlo k vybudování lázní, které už několik desetiletí vítají nové návštěvníky.

Místní aquapark (Foto z Panoramio.com, autor: )

Lázně

Tyto lázně ve východním Maďarsku na okraji Velké nížiny, leží pouze 21 kilometrů od druhého největšího města země, Debrecenu. Komplex léčebných lázní, koupaliště, venkovního a krytého aquaparku AQUA Palace tvoří jedno z největších lázeňských středisek Evropy. Alkalická, hydrogenuhliči­tanová voda obsahuje velké množství soli, sody, jódu, brómu, fluoridů, železa, manganu a více než dvacet dalších rozpuštěných minerálních látek včetně asfaltu, který spolu s jódem propůjčuje léčivým vodám v Hajdúszoboszló zvláštní temně hnědou barvu. Tato termální voda je vhodná pro léčení potíží pohybového ústrojí, pro problémy se zažívacím ústrojím, léčení gynekologických potíží, kožních chorob a při potížích dýchacího ústrojí. Aquapark nabízí 9 různých toboganových drah, na nejmladší tu čeká mini mořský svět, dětský bazén se slony v životní velikosti, dětská skluzavka, vodní hrad a dětské hřiště. Navštívit můžete mediteránní pláž s palmami, bazén s umělým vlnobitím, písečnou pláž. V krytém AQUA PALACE můžete využívat v přízemí zážitkové bazény, v 1. patře rodinné a dětské bazény, ve 3. patře plavecký bazén a posilovnu.

Ubytování

HUNGAROSPA THERMAL HOTEL foto Skvělé hodnocení

HUNGAROSPA THERMAL HOTEL

Hajdúszoboszló

Hotel se nachází v klidném a tichém prostředí. Hosté mají přístup do termálních lázní Aqua Palace, vzdálené 250 m od hotelu. ...

1 noc od 1 858 Kč

 

HOTEL AQUA-SOL foto

HOTEL AQUA-SOL

Hajdúszoboszló

Hotel Aqua-Sol**** je přímo spojen s termálními léčebnými lázněmi a zážitkově-zábavným areálem AQUA PALACE.

1 noc od 2 510 Kč

 
 

Foto na pozadí: Supetar v Chorvatsku.