Budapešť

(obec v oblasti Budapešť , stát Maďarsko )

Budapešť je hospodářské, dopravní a kulturní centrum země, 8. největší město Evropské unie, je také správním centrem Pešťské župy.

Rybářská bašta

O městě

Hlavní město Maďarska ležící podél dvou břehů Dunaje, 16 z 23 městských částí leží na Pešťské straně, 6 na straně Budy a 1 na ostrově Csepel obklopeným Dunajem. Královský hrad a okolí hradu bylo zrekonstruováno po válce do jeho původního slohu a krásy. Najdete zde skutečnou plejádu architektonických stylů od středověkých pozůstatků, přes ohromující baroko až po veřejné budovy 19. století, které se odvolávají na všudypřítomný historismus. Pro svou nespornou hodnotu byl celý areál zapsán v roce 1987 na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Na druhé straně Dunaje se vypíná novogotická budova Parlamentu. Nedaleko odtud leží překrásné přírodní chráněné území ostrov Markéta, dlouhý okolo 3 km, posetý parky, bazény, lázeňskými hotely a sportovními areály. Velký počet termálních a léčebných lázní právem povyšuje hlavní město do pozice „lázeňského města“. Budapešť má v současnosti 80 využívaných horkých vodních pramenů s vodami, jejichž teplota se pohybuje mezi 24 – 78 °C. Dvanáct z hlavních 47 lázní jsou termální nebo léčebné. Léčebné vody jsou efektivní při léčbě kloubů, žaludečních potíží, špatné cirkulace krve a různých gynekologických nemocí; jako pitný lék jsou dobré pro zažívací onemocnění. Tento vyvinutý přírodní prostředek spolu s podivuhodnou scenérií dělají Budapešť skutečně významným turistickým centrem.

Ubytování

BOUTIQUE HOTEL BUDAPEŠŤ foto Novinka

BOUTIQUE HOTEL BUDAPEŠŤ

Budapešť

Boutique hotel Budapešť se nachází přímo v centru města Budapěšť

1 noc od 1 040 Kč

 

CONTINENTAL HOTEL BUDAPEŠŤ foto Novinka

CONTINENTAL HOTEL BUDAPEŠŤ

Budapešť

Jedinečný CONTINENTAL HOTEL BUDAPEŠŤ ****SUPERIOR kombinující secesi, art deco a moderní design se nachází na místě bývalých legendární...

1 noc od 1 222 Kč

 

AQUAWORLD RESORT BUDAPEŠŤ foto

AQUAWORLD RESORT BUDAPEŠŤ

Budapešť

Aquaworld Resort Budapešť se nachází v severní části Budapešti, uprostřed svěží zeleně.

1 noc od 1 560 Kč

 
 

Foto na pozadí: Supetar v Chorvatsku.