Balatonfüred

(obec v oblasti Balatonfüred , stát Maďarsko )

Balatonfüred je významné lázeňské a rekreační středisko.

Sycené prameny

O městě

Balatonfüred se nachází v Maďarsku a jedná o největší sídlo severního břehu Balatonu, někdy je také nazýván jeho hlavním městem. Oblast dnešního Balatonfüredu obývali lidé již v pravěku. Doloženo je i osídlení z dob Římské říše. Balatonfüred poskytuje mnoho příležitostí k turistice a k rekreaci. Ve městě je přístav, placené pláže, kemp a několik hotelů a penzionů. V roce 1846 byl v Balatonfüredu spuštěn na vodu první parník Kisfaludy, čímž byla zahájena lodní doprava na Balatonu.

Balatonfüred je jedním ze základních center pro léčbu srdečních chorob. Jeho osm pramenů s léčivými účinky přivádí na povrch charakteristickou vápenitou, kyselou, osvěžující a posilující vodu. Voda je silně uhličitá s železitou, zemitou a kyselou chutí a je mírně radioaktivní. Má také značný obsah minerálií. Léčebné metody: koupelová kúra je výjimečně účinná pro léčení vysokého krevního tlaku, kardiovaskulárních potíží, pro léčení poinfarktových stavů a jako pitná kúra se dá používat při žaludečnímu kataru, potížích s žlučníkem, střevních potížích a při cukrovce.

Zábava v okolí

Balatonfüred nabízí svým hostům mnoho pozoruhodností a zábavy. Jak v zimě, tak i létě je jezero vhodné pro různé druhy vodních sportů (plachtaření, windsurfing, jízdy ve člunu, akvacyk-ling, a když jezero v zimních měsících zamrzne: bruslení). V oblasti je mnoho míst pro tenis, squash, minigolf, bowling a jízdu na koni. Milovníci přírody se mohou procházet podél jezera a objevovat Balaton a jeho okolí. Stojí za to navštívit Tiháňský poloostrov (krypta jeho kláštera byla postavena v roce 1060, z vrcholku kopce je nádherný pohled na jezero) nebo krásné město Veszprém, ležící 20 kilometrů od jezera.

Ubytování

LUA Resort foto Novinka

LUA Resort

Balatonfüred

Vítejte v hotelu Lua resort. V hotelu kde se prosperita snoubí s blahobytem, můžete zažít zdravý a ekologický životní styl, možnost út...

1 noc od 2 100 Kč

 

HOTEL BÁL RESORT foto

HOTEL BÁL RESORT

Balatonalmádi  (13 km)

Hotel se rozprostírá obklopený zelení rozlehlého přírodního parku 200 m od pobřeží jezera Balaton v blízkosti města Veszprém....

1 noc od 1 612 Kč

 
 

Foto na pozadí: Supetar v Chorvatsku.