Balatonfüred

(obec v oblasti Balatonfüred , stát Maďarsko )

Balatonfüred je významné lázeňské a rekreační středisko.

Sycené prameny

O městě

Balatonfüred se nachází v Maďarsku a jedná o největší sídlo severního břehu Balatonu, někdy je také nazýván jeho hlavním městem. Oblast dnešního Balatonfüredu obývali lidé již v pravěku. Doloženo je i osídlení z dob Římské říše. Balatonfüred poskytuje mnoho příležitostí k turistice a k rekreaci. Ve městě je přístav, placené pláže, kemp a několik hotelů a penzionů. V roce 1846 byl v Balatonfüredu spuštěn na vodu první parník Kisfaludy, čímž byla zahájena lodní doprava na Balatonu.

Balatonfüred je jedním ze základních center pro léčbu srdečních chorob. Jeho osm pramenů s léčivými účinky přivádí na povrch charakteristickou vápenitou, kyselou, osvěžující a posilující vodu. Voda je silně uhličitá s železitou, zemitou a kyselou chutí a je mírně radioaktivní. Má také značný obsah minerálií. Léčebné metody: koupelová kúra je výjimečně účinná pro léčení vysokého krevního tlaku, kardiovaskulárních potíží, pro léčení poinfarktových stavů a jako pitná kúra se dá používat při žaludečnímu kataru, potížích s žlučníkem, střevních potížích a při cukrovce.

Zábava v okolí

Balatonfüred nabízí svým hostům mnoho pozoruhodností a zábavy. Jak v zimě, tak i létě je jezero vhodné pro různé druhy vodních sportů (plachtaření, windsurfing, jízdy ve člunu, akvacyk-ling, a když jezero v zimních měsících zamrzne: bruslení). V oblasti je mnoho míst pro tenis, squash, minigolf, bowling a jízdu na koni. Milovníci přírody se mohou procházet podél jezera a objevovat Balaton a jeho okolí. Stojí za to navštívit Tiháňský poloostrov (krypta jeho kláštera byla postavena v roce 1060, z vrcholku kopce je nádherný pohled na jezero) nebo krásné město Veszprém, ležící 20 kilometrů od jezera.

Ubytování

HOTEL BÁL RESORT foto

HOTEL BÁL RESORT

Balatonalmádi  (13 km)

Hotel se rozprostírá obklopený zelení rozlehlého přírodního parku 200 m od pobřeží jezera Balaton v blízkosti města Veszprém....

1 noc od 1 015 Kč

 
 

Foto na pozadí: Supetar v Chorvatsku.